Kamīnkrāsns.

Kamīnkrāsns paredzēta dzīvojamo un sabiedrisko telpu apkurei. Salīdzinājumā ar klasisko atvērto kamīnu, kuru kurinot lielākā daļa siltuma aiziet skurstenī - šī kurtuve atšķiras ar augstu siltuma lietderības koeficientu (75 %). Kamīna kurtuves ir drošas lietošanā un ievietojamas interjerā ņemot vērā arhitekta projektu un ievērojot apsildāmās telpas apjomu. Kurtuves ir piemērotas ielikšanai jau esošā - vaļējā tipa kamīnā. Kamīna kurtuves uzstādīšanu vai iemontēšanu vajadzētu uzticēt speciālistiem .

Tehniskais raksturojums.

Kamīna konstrukcija pieļauj tikai un vienīgi cieto kurināmo t.i. - malku vai skaidu briketes. Kamīns izgatavots no augstvīrtīga, karstumizturīga lokšņu tērauda. Kurtuves durvīs iemontēts karstumizturīgs stikls, tās iekšpuse izlikta ar šamota ķieģeļiem. Apakšdaļā atrodas gaisa padeves vārsti kas uzņem kurināšanai gaisu caur pelnu atvilkni. Gaiss no telpas pa atverēm kurtuves apakšdaļā nonāk starpkorpusu telpā, tad sakarstot ceļas augšā, un uzkarsis izplūst atpakaļ telpā pa atverēm kurtuves augšdaļā. šādi gaisam cirkulējot vienmērīgi tiek apsildīta telpa. Vilkmes ierobežošanai var lietot šīberi, kas iemontēts dūmu izvadā -kurtuves augšdaļā.

Ekspluatācijai nepieciešamā vilkme 10 Pa
Nominālā jauda 8 - 20 kW
Lietderības koeficients 74,7 %

Dūmvads ar galveno skursteni savienojams pa īsško ceļu t.i. ne garāku kā 1,5 m.. Kurtuve jānovieto uz nedegoša, stabila pamata.Pirmā iekurināšana. Pirmo reizi iekurinot jāņem vērā, ka izdegs ražošanas proces? palikušie putekļi kurtuves iekšpusē, tādejādi radīsies nepatīkama smaka. Iekurinot nelietot aizdedzināšanas šķidrumu, bet ļaut vienmērīgi uzsilt, kā kurināmo lietot sausu malku. Iekurinot pārliecinieties, ka šīberis ir pilnībā atvērts. Gaisa padeves vārsti kurtuves apakšdaļā atvērti. Izkurinot, iekuram  paredzēto malkas daudzumu, veidojas ogles, uz kurām tik likts jaunais malkas krāvums. Pēc tam gaisa padeves vārsti tiek aizvērti un kamīns turpina degt ekonomiskajā režīmā.

Kurināmais.

Malka, skaidu briketes. Nekurināt krāsni ar celtniecības materiālu atkritumiem, kā piem. tapetēm, vecām koka konstrukcijām, plastmasas izstrādājumiem. Nekurināt kurtuvē ogles. Kurinot ar briketēm vienlaicīgi drīkst dedzināt 2-5 briketes (atkarībā no briketes lieluma un blīvuma ) Jāņem vērā, ka kurinot ar mitru malku, vai, ja gaisa padeves vārsti ir ilgstoši aizvērti, mēdz aizkvēpt stikls. šādos gadījumos iesakām palielināt kurināšanas intensitāti, atverot gaisa padeves vārstus, stikls pats attīrīsies.Stikla tīrīšana.

STIKLU TĪRĪT DRĪKST TIKAI ATDZISUŠU, lietojot kādu mīkstu lupatiņu vai vienkāršu virtuves trauku tīrīšanas līdzekli, kas nesatur abrazīvas daļiņas. Tehniskā apkope. Katras sezonas noslēgumā nepieciešams kārtīgi iztīrīt kurtuvi, ieskaitot dūmvadus un sadegšanas kameras augšējo daļu. Pārbaudīt un vajadzības gadījumā nomainīt kurtuves oderējuma šamota ķieģeļus. šamota oderējuma stāvoklim der sekot arī apkures sezonas laikā.

Dažas lietas, ko der atcerēties.

Saplaisājis šamota ķieģelis kurtuvē? Saplaisājusi šamota plāksne neiespaido kamīna kurināšanu. Gadījumā, ja tās sāk sadalīties - vai lūzt, būtu jāgriežas pie pārdevēja - RŪPNĪCAS PĀRSTĀVJA, lai bojātās plāksnes samainītu pret jaunām. Plākšņu maiņas kārtība - nomaiņu sāk , izņemot čuguna resti kurtuves grīdā, tad visas tur esošās plāksnes, pēc tam secīgi izņem vertikālās sānu plāksnes. Ja ieplīst stikls, tas  ir pasūtāms pie pārdevēja .Taisnie stikli pasūtāmi - izgatavošanas laiks 1 darba diena, liektie stikli tiek pasūtīti rūpnīca un Latvijā nonāk reizē ar Kamīnu kravu.

Garantijas.

Ievērojot kurtuves uzstādīšanas un lietošanas noteikumus, rūpnīca garantē 24 mēnešu garantijas remontu, sākot no tās iegādes dienas.

Kurtuves
Kamīnkrāsnis
Krāsnis ar centrālapkuri
Kamīnu lietošana
Centrālapkures shēma